X
Na naszej stronie stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień
dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Więcej szczegółów w naszej Polityce Prywatności.

Zalety kartonowych opakowań

Opakowania tekturowe, nazywane również kartonowymi mają szeroki zakres zastosowań i zalet. Stosuje się je w każdej dziedzinie życia i przemysłu. Najczęściej możemy je spotkać w przemyśle spożywczym. Wspaniale przechowują przeróżne produkty spożywcze zachowując ich walory smakowe, odżywcze i estetyczne.

Największą ich zaletą jest niska cena. Dlatego stały się tak popularne. Poza tym są bardzo lekkie i bardziej wytrzymałe niż na przykład; opakowania szklane. Ułatwia to ich transport i przechowywanie. Najważniejszą zaletą jest ich ekologiczność. Opakowanie kartonowe porzucone na łonie przyrody, całkowicie się rozłoży i nie spowoduje najmniejszych zanieczyszczeń, bo przecież jest zrobione w 100% z naturalnych surowców. Poza tym odpowiednio składowane opakowania tekturowe można poddać recyclingowi co pozwala na otrzymanie nowych opakowań kartonowych. Ważne jest też, że w przeciwieństwie do opakowań metalowych nie przewodzą ciepła.

Niestety jak wszystko opakowania kartonowe mają też swoje wady. Największym ich minusem  jest duża absorpcja wody.

Dodaj komentarz
[ X ]

Zgłoś błąd

E-mail:
Opis błędu *